Sipariş Takibi

 • Ürünüm ne zaman kargoya verilir?

  Siparişlerim sayfasından teslimatınız ile ilgili detayları takip edebilirsiniz.

  • Siparişiniz kargoya verildiğinde e-mail ile bilgilendirilirsiniz.
  • Siparişiniz dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz.

  Not: Belirtilen tarihler tahmini olup teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat süresine göre değişkenlik gösterebilir.

 • Kargom ne zaman gelir?

  Siparişlerim sayfasından teslimatınız ile ilgili detayları takip edebilirsiniz.

  • Siparişiniz kargoya verildiğinde e-mail ile bilgilendirilirsiniz.
  • Siparişiniz dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz.

  Not: Belirtilen tarihler tahmini olup teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat süresine göre değişkenlik gösterebilir.

 • Siparişimi nasıl takip edebilirim?

  Siparişinizin durumunu, Siparişlerim sayfasından detaylı olarak takip edebilir, ürünlerinizin durumunu sipariş statülerinden görebilirsiniz.

  Sipariş statüleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Ödeme Alındı: Siparişinizi oluşturup ödeme yaptığınızda sistemde Ödeme Alındı statüsünde siparişiniz oluşur

  Onaylandı: Siparişiniz ödeme kontrolünden geçtikten sonra Onaylandı statüsüne geçer.

  Ürün Hazırlanıyor: Siparişiniz fabrikamızda gönderime hazırlamak için toplanıp paketlendiği aşamada Ürün Hazırlanıyor statüsüne geçer.

  Kargoya Hazır: Paketlenen siparişiniz kargo firması teslim alana kadar Kargoya Hazır statüsünde bekler.

  Kargoya Verildi: Siparişinizi kargo firması teslim aldığında Kargo Takip Kodunuzla birlikte sipariş statünüz Kargoya Verildi olarak güncellenir.

  Sipariş Teslim Edildi: Siparişiniz teslim edildiğinde Sipariş Teslim Edildi statüsüne güncellenir.

 • Kargo takip numaramı nasıl görüntüleyebilirim?

  Kargo takip numaranız; siparişiniz kargoya verildikten sonra oluşmaktadır.

  Siparişiniz kargoya verildiyse, Hesabım - Siparişlerim sayfasında Kargo Firması ve Kargo No bilgileri ile sorgulama yaparak ürününüzün takibini yapabilirsiniz.

 • Kargomun durumun teslim edildi olarak görünüyor. Ancak adresime henüz teslim edilmedi.

  Paketiniz teslim edildi statüsünde görünmesine rağmen adresinize teslim edilmediyse bize ulaşabilirsiniz.

  Siparişler, sipariş esnasında teslimat adresi olarak girilen adrese teslim edilir. Kargonuzun teslimatına ilişkin detay bilgileri Hesabım - Siparişlerim sayfasıda Kargo Firması ve Kargo No bilgileri ile sorgulama yaparak tekrar kontrol etmenizi öneririz.

 • Kargomu teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

  Siparişinizin teslimi esnasında paketinizi, kargo görevlisinin yanında açıp kontrol etmelisiniz. Kargo ambalajında sorun olmasa bile kontrolünüz önemlidir.

  Pakette ya da paket içeriğinde herhangi bir hasar ve eksiklik varsa ne yapmalıyım?

  1 - Kargo görevlisine, kutuda hasar var ise Hasar Tespit Tutanağı, kutuda hasar yok ancak üründe hasar var ise Durum Tespit Tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir.

  2 - Ardından bu tutanakla birlikte Hesabım - Siparişlerim sayfası ilgili siparişin İade Et butonuna basınız, çıkan ekranda İade Açıklaması alanına durumu açıklayarak 14 gün içerisinde iade talebi oluşturun.

  3 - Tutanağın görselini formdaki Resim Ekle başlığı altında talebinizin içerisine eklemeyi unutmayınız.

  4 - Sistem tarafından veya sizinle iletişime geçilerek size verilen ücretsiz iade kargo gönderi kodu ile 7 iş günü içerisinde ürününüz ve tutanağın aslını tarafımıza göndermelisiniz.

 • Ürünümün teslimatı yanlış adrese / kişiye yapılmış.

  Siparişler, sipariş esnasında teslimat adresi olarak girilen adreslere teslim edilir. Kargonuzun teslimatına ilişkin detay bilgileri Hesabım - Siparişlerim sayfasında Kargo Firması ve Kargo No bilgileri ile sorgulama yaparak tekrar kontrol etmenizi öneririz.

  Eğer siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinden farklı bir adrese teslim edildi ise bize ulaşabilirsiniz.

 • Kargo teslimat adresimde beni bulamazsa ne olur?

  • Kargo firmaları teslimat için genellikle iki kez adresinize gelmektedir.
  • İki ziyarette de teslimat adresinde kimseye ulaşamazlarsa kapıya bir pusula bırakırlar veya mesaj gönderirler. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonu bulunur.
  • Kargo şubesi paketinizi 3 gün boyunca şubede bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir.
  • Adresinizde bulunamadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
  • Siparişiniz, tarafımıza teslim edildikten sonraki 1 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılır. Bankanızın bu tutarı kart veya banka hesabınıza yansıtma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterir. Dilerseniz tekrar sipariş verebilirsiniz.
 • Kargo şirketi kapıya teslim yapmıyor.

  Siparişleriniz, adresinize teslim olarak kargoya verilir.

  Ancak ağır ürün kategorisinde yer alan ürünler teslimat adresinin (asansör ve merdiven genişliği) müsait olması durumunda kata teslim edilir.

  Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak, bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz.

  Kargo firmalarıyla iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 • Adresime kargo dağıtımı yapılıyor mu?

  Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak, bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz, yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilebilir.

  Kargo firmalarıyla iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 • Kargo elime ulaşmadı.

  Siparişinizi, adresinizde bulunamadığınız için teslim alamamış olabilirsiniz. Kargonuzu, Hesabım - Siparişlerim sayfasında Kargo Firması ve Kargo No bilgileri ile sorgulama yaparak izleyebilirsiniz. Sürecin bu şekilde uygulanmadığını düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz veya dilerseniz tekrar sipariş verebilirsiniz.

  Siparişiniz, bize teslim edildikten sonra iade süreciniz başlatılır, onaylanmasını takiben 1 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılır. Bankanızın bu tutarı kart veya banka hesabınıza yansıtma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterir.

  Kargo Firmalarının Teslim Süreci

  • Kargo firmaları teslimat için genellikle iki kez adresinize gelmektedir.
  • İki ziyarette de teslimat adresinde kimseye ulaşamazlarsa kapıya bir pusula bırakırlar veya mesaj gönderirler. Bilgilendirmede size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonu bulunur.
  • Kargo şubesi paketinizi 3 gün boyunca şubede bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.