İptal ve İade Talebi

 • Ürünümü iptal edebilir miyim?

  • Ürününüzü; Siparişlerim adımından İptal Et butonu aktif ve görünür durumda ise bu butonu kullanarak iptal edebilirsiniz.

  İptal Et butonu görünür değil ise iptal işlemi yapılamamaktadır. Bu durumda paket size ulaştığında iade koşulları kapsamında, iade talebi oluşturabilir veya dilerseniz kargo poşetinizi açmadan; ürününüzü teslim almayıp geri gönderebilirsiniz. Ürün bizim tarafımıza ulaştığında ve talebiniz onaylandığında ücret iadeniz yapılabilecektir. İade adımları ve koşulları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Not: İptal Et butonunun aktifliği siparişinizin durumuna göre değişebilmektedir.

 • Ürünümü nasıl iade edebilirim?

  Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde bize başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

  İade ve koşulları hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  1 - İade koşullarına dikkat edin

  Satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması, tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda eksiksiz ve hasarsız gönderilmesi gerekir.

  2 - İade talebi oluşturun

  Hesabım - Siparişlerim sayfası ilgili siparişin İade Et butonuna basınız, çıkan ekranda İade Açıklaması alanına durumu açıklayarak teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade talebi oluşturun.

  Not: İade için bütün ürünler veya seçtiğiniz ürünler için talep oluşturabilirsiniz.

  3 - İade sebebinizi yazın

  İade sebebinizi detaylıca belirtmelisiniz. Ayrıca bu adımda Resim Ekle başlığı altından fotoğraf da ekleyebilirsiniz.

  4 - Size verilen kargo kodunu not etmeyi unutmayın

  Talebiniz sonrasında size kargo kodu iletilecektir. İlgili kargonun şubesine ücretsiz olarak 7 gün içerisinde paketi teslim edin.

  Not: Büyük hacimli ürünlerin iadesini kapınızdan almak için ilgili kargo firmasını arayarak randevu oluşturun.

  6 - İade talebiniz oluşturulur

  Size verilen kargo gönderi kodunu kullanarak ürününüzü belirtilen tarihe kadar ambalajı açılmamış, orijinal kutusunda, tüm aparatları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız geri göndermelisiniz.

  7 - Kolay kargo işlemleri

  Ürünü göndereceğiniz adres, iade için aldığınız kargo kodunun içerisinde mevcuttur. Herhangi bir adres belirtmenize gerek yoktur.

  8 - Ürünü teslim edin

  Ürün, tüm aparatlarıyla eksiksiz bir şekilde paketle ve kargo gönderi koduyla ilgili kargo firmasına teslim edilmelidir.

  9 - İade sürecinizi takip edin

  İade başvurunuzla ilgili bilgiye Siparişlerim sayfasından ulaşabilirsiniz. Aynı dönemde birden fazla ürününüz için iade talebi oluşturduysanız, her ürünün bildirimini ayrıca kontrol etmeyi unutmayınız.

  İade talebinizin güncel durumu e-posta yoluyla size bildirilir.

  10 - İade onayı

  İade talebiniz onaylandığında ödemeniz otomatik olarak maksimum 1 iş günü içerisinde bankanıza aktarılır. Geri ödemenizin kartınıza veya hesabınıza yansıması bankanızın belirlediği süreye göre değişebilir.

 • İade koşulları nelerdir?

  Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde siremize başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

  İade Koşulları:

  • Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;
  • Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,
  • Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
  • Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.
  • Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizlerinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Not: Sitemiz, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

  Not: Cayma hakkının geçerli olmadığı ürün tiplerinden biri, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerdir.

 • Ürün değişimi yapabilir miyim?

  Ürün değişimi özelliği bulunmamaktadır.

  Ürününüzü; Siparişlerim adımından İptal Et butonu aktif ve görünür durumda ise bu butonu kullanarak iptal edebilirsiniz. Dilerseniz yeniden istediğiniz ürün için sipariş verebilirsiniz.

  İptal Et butonu görünür değil ise iptal işlemi yapılamamaktadır. Bu durumda paket size ulaştığında iade koşulları kapsamında, İade Talebi oluşturabilir veya dilerseniz kargo poşetinizi açmadan; ürününüzü teslim almayıp geri gönderebilirsiniz. Ürün bizim tarafımıza ulaştığında ve talebiniz onaylandığında ücret iadeniz yapılabilecektir. Dilerseniz yeniden istediğiniz ürün için sipariş verebilirsiniz.

  Not: İade ve iptal adımları ve koşulları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 • İade başvurumdan vazgeçebilir miyim?

  14 gün içinde ilgili ürünleri kargoya teslim etmezseniz İade Talebiniz otomatik olarak iptal olacaktır.

 • Sipariş ettiğim ürün teslimat için getirildiğinde, teslim almadan iade edebilir miyim?

  Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız.

  Ürünü teslim aldıysanız iade etmek için Hesabım - Siparişlerim sayfası ilgili siparişin İade Et butonuna basınız, çıkan ekranda İade Açıklaması alanına durumu açıklayarak teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade talebi oluşturup iade edebilirsiniz.

  Geri ödemeniz iade talebiniz onaylandığında ödeme yönteminize göre yapılır. İade başvurunuzla ilgili detaylı bilgiye Hesabım - Siparişlerim sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • İptal işlemini geri alabilir miyim?

  İptal edilen siparişler tekrar aktif edilememektedir. Satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.